kuchnia polska

Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować swoje kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i często zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne i godne kilku kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma fundamentalnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i polska kiełbacha.

Restauracja przy Rynku   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w przeróżne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z doskonałego chleba oraz rozkosznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieustannie wzbogacane o oryginalne smaki, w pewnych momentach nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

W największym stopniu zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest słusznym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Polish Cuisine Krakow

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć w istocie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych smaków.
•    Prócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy stereotypowych potraw i perfekcyjne polskie napoje i upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz