mięso sezonowane w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu alternatyw, jakie proponuje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie przyprawy

Standardowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie smakołyki jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe jedzenie włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. Italian Cuisine Krakow Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, ravioli oraz liczne desery – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o wspaniałych serach- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz